Груша
Важливі переваги груші
Груша – друга за значенням плодова культура, поступається в популярності лише яблуні. Груша має ряд переваг – не страждає на періодичність плодоношення і регулярно приносить високі врожаї.
Груша є більш посухостійкою породою, ніж яблуня, завдяки стрижневій кореневій системі, що занурюється в ґрунт на глибину 8-10 м. Переважно менше уражається шкідниками і хворобами.
Саджанці груші розвиваються повільно, порівняно з іншими сортами плодових культур, але досягають величезних розмірів. Це пов’язано з тим, що сама деревина більш тверда. У порівнянні з яблунею, груша росте вище, починає раніше давати плоди. Термін її життя набагато довший, часом до 250 років.
Смакові якості десертних сортів груші вищі, ніж кращих сортів яблуні, плоди зимових сортів довго зберігаються і добре переносять транспортування та зазвичай більш солодкі, ніж плоди яблуні, хоча містять меншу кількість цукру. Гарно демонструє ці властивості сорт Бере Київська. В середньому в груші містяться 83% води, 14.5% вуглеводів, мінеральні солі, кислоти і ряд вітамінів.
Можливість купити саджанці груші різних сортів і термінів дозрівання дозволяє мати свіжі плоди протягом 8-10 місяців, а при зберіганні їх в прохолодних місцях – протягом року.
Яка харчова цінність плодів?
Плоди груші належать до цінних дієтичних продуктів. Вони гармонійно поєднують у собі життєво необхідні речовини: різні види цукру (глюкозу, фруктозу, сахарозу), вітаміни, мінеральні та пектинові речовини, клітковину та ароматичні продукти.
Переважна більшість сортів груші має ніжну м’якоть плодів із тонким мускатним ароматом. Їх вживають у свіжому, сушеному та консервованому вигляді. З них виготовляють напої, джеми, грушевий мед.
Плоди використовуються в кондитерській, харчовій промисловості та в медицині. Цілющі властивості мають лише дозрілі, соковиті і ніжні за консистенцією плоди.