Зимові сорти груш
Як обрати зимовий сорт груші
Зазвичай сезон груш припадає на осінь. Але часом так хочеться скуштувати фрукт і в холодну пору. В цьому випадку, слід звернути увагу на зимові саджанці груш. Завдяки роботі селекціонерів, це досить велика категорія, в якій наявно багато сортів. Садівникам інколи складно обрати конкретний варіант. Які можна купити саджанці груш, які з них найсмачніші?
Плоди саджанців груш зимових сортів відрізняються ніжним смаком та тривалим терміном зберігання.
Плоди зимових груш завжди знімають з дерева до того, як вони дозріють. Їх збирають, потім фасують і ховають на 1-2 місяці. За цей час плоди наливаються соком, достигають і набувають належних характеристик смаку та аромату. Груші зимових сортів завжди солодкі, містять у своєму складі велику кількість цукру і вітамінів, а тому корисні в свіжому та обробленому вигляді.
Чим відрізняються зимові сорти?
Найурожайніші зимові сорти саджанців груш дозволяють за рік збирати з дерева від 100 кг плодів і більше. Врожай потрібно зберігати в прохолодному приміщенні, при температурі близькій до нуля. Регулярно проводити огляд фруктів: ті, що пошкоджені – видаляти. Термін зберігання зимових груш за належних умов може тривати до 6 місяців.
Для зимових сортів груш характерні такі особливості:
• стабільна врожайність, яка залежить від плодючості грунту;
• ніжні та соковита м’якоть плодів, солодкий смак;
• вища кількість вітамінів, у порівнянні з іншими типами сортів.
Зимові сорти груш поділяються на:
• ранньозимові (зберігаються до початку лютого);
• зимові (зберігаються до кінця березня);
• пізньозимові (придатні у споживання до початку травня).
Зимові сорти груш здатні витримувати сильні похолодання до -25 градусів. Так, сорт груш Коко Суї відрізняється не лише високою зимостійкістю, а й стабільною врожайністю.