Осінні сорти груш
Важливе місце груші в Українському саду
Груша – справжня прикраса українського саду восени, деякі сорти настільки плодючі, що гілки дерев ламаються під вагою плодів. Наприклад, саджанці груші Талгарська Красуня мають не тільки добру врожайність, а й приємний естетичний вигляд.
Осіння груша достигає у вересні-листопаді, характеризується солодким смаком, соковитістю плодів та тривалим терміном зберігання.
Чим відрізняються осінні сорти?
Оптимальним варіантом є вирощування на садовій ділянці саджанців груш різного терміну дозрівання. Основними перевагами вирощування осінніх сортів є:
- стійкість до низьких температур;
- порівняно довгий термін зберігання врожаю;
- насичений смак та аромат протягом періоду зберігання;
- привабливі зовнішні характеристики плодів;
- придатність для консервування.
Саджанці груш осінніх сортів потребують особливої уваги: дерева слід розміщувати на добре освітлених і зігрітих сонцем ділянках, захищених від вітрів.
Плоди необхідно знімати обережно, разом із плодоніжкою, так, щоб не залишалося вм’ятин і зберігався восковий наліт. Грушу беруть усією долонею, прикладаючи вказівний палець до верхівки черешка і підіймають плід догори, щоб відділити його. Збирати плоди слід починати з крайніх нижніх гілок, просуваючись до верхніх центральних гілок.
Зберігати плоди осінньої груші потрібно в прохолодному темному приміщенні, за можливості – в холодильнику. При такому методі вони довше матимуть привабливий вигляд та кращі смакові характеристики.
Перш, ніж купити саджанці груш, слід обрати для них ділянку з оптимальними характеристиками ґрунту. Також потурбуватися про те, щоб поруч не було дерев, які можуть пригнічувати розвиток кореневої системи цієї культури. В цілому груші добре переживають сусідство із іншими плодовими деревами.